نکته های طراحی سایت

دوشنبه, 11 مرداد 1395 ساعت 15:14

نکات مهم در طراحی سایت (نکات ظاهری)

در طراحی سایت حتما به استانداردهای جهانی توجه کنید. همیشه وب سایت هایی هستند که از بیش از 7 یا 8 فریم در صفحه استفاده می کنند . که این امر باعث نارضایتی بازدیدکننده گان و در نتیجه کاهش بازدید و عقب ماندن سایت از رقبا می شود. استفاده از تکنیک های زیبا و تعریف نشده و توجه نکردن به استانداردهای جهانی هرچند باعث زیبایی و تفاوتدر طرحی سایت می شود، ولی همیشه تعدادی از بازدید کنندگان به علت ناشناخته بودن برای آنها و به اصطلاح خوب نبودن رابط کاربری نمی توانند از سایت بخوبی استفاده کنند.

نکات مهم در طراحی سایت (نکات ظاهری)

 

استفاده از رنگبندی مناسب در طراحی سایت - رنگبندی سایت

استفاده از رنگ ها نقش مهمی در طراحی سایت شما دارد.استفاده از رنگ مناسب در طراحی سایت پویا و کاربر پسند خیلی بیشتر از آن چیزی که شما فکر تاثیر دارد.
رنگ ها بر بازدید و استفاده بهتر کاربران از سایت تأثیر مهم تری دارند. علاوه بر رنگ هایی که در کنار هم جلوه و زیبایی خاصی به سایت شما می دهند، رنگ هایی هم وجود دارند که کاربران با دیدن آنها سریعاً سایت شما رو ترک می کنند. این موارد تنها تعدادی از نکات مهم در رنگبندی طراحی سایت می باشد.
الهام گرفتن از طبیعت و رنگ های موجود در آن می تواند راه مناسبی برای انتخاب رنگ بندی سایت شما باشد.
انسان با دیدن رنگ های مختلف در طبیعت بسیاری از هارمونی های طبیعت را پذیرفته و نسبت به آنها حسی را در بدن ایجاد می کند. از این مورد معمولا در بسته بندی مواد غذایی و نوشیدنی ها استفاده می شود.برای مثال یک آبمیوه پرتقالی معمولا در بسته بندی نارنجی رنگ قرار می گیرد . در طراحی سایت نیز می توانیم از این تکنیک در ایجاد ترکیب رنگ یک وب سایت استفاده کنیم .

تعدادی از سایت هایی که میتوانید از آنها برای پیدا کردن تم رنگی سایت خود کمک بگیرید عبارتند از:

sphere:

سایت انتخاب رنگ در طراحی سایت
با استفاده از سایت Sphere می توانیم با انتخاب یک رنگ، سایر رنگ ها در آن تم رنگی را دریافت کنید.

Color Palette Generator:

سایت انتخاب رنگ در طراحی سایت 2

در وب سایت Color Palette با وارد کردن آدرس یک تصویر، به سادگی می توانیم رنگ های اصلی آن را استخراج کنیم.

 

استفاده از فونت خوانا و زیبا در طراحی سایت

فونت یکی از مهمترین نکات در طراحی وب سایت شماست. در طراحی سایت فونت مناسب تاثیر زیادی در جذب کاربران به سایت شما دارد تا جایی که اگر از فونت مناسب در طراحی سایت استفاده نکنید کاربر تمایلی به ماندن در وب سایت شما ندارند و به وب سایت رقیب مراجعه می کند.
از فونتی استفاده کنید که در همه مرورگرها و دستگاه ها و بخصوص امروزه در گوشی های همراه زیبا و کاربر مطلب سایت شما را به راحتی بخواند.
ما به شما در این زمینه فونت های فارسی گروه فوق العاده فونت ایران رو پیشنهاد میکنیم

ریسپانسیو (واکنش گرا) در طراحی سایت چیست؟

واژه ریسپانسیو (responsive) به معنی یا همان واکنش گرا (جواب گو) می باشد.جواب گو بودن به این معناست که امروزه در طراحی وب در نیاز است که تمامی صفحات یک وب سایت نسبت به سخت افزاری (لپ تاپ ، تبلت ، گوشی هوشمند (smartphone) و ...) که کاربر اطلاعات وب سایت را با آن می بیند تغییر کند و عکس ها ، متن ها و تمامی اجزای سایت با تغییر نوع وسیله ای که با آن وارد سایت می شویم تغییر کند.یعنی که وقتی صفحه وب سایت را در یک تبلت، گوشی هوشمند (smartphone) یا یک لپ تاب و یک کامپیوتر خانگی باز می کنید، در هر کدام از این دستگاه ها نوع نمایش تغییر و صفحه برای هر کدام از دستگاه ها شکل خاصی را بخود می گیرد و نسبت به سایز ( resolution ) تغییر کند.
برای مثال وب سایت را مانند آب فرض می کنیم که در هر ظرفی بریزیم شکل آن را بخود میگیرد.

 

 

تعدادی از مزایای ریسپانسیو بودن سایت

 

صرفه جویی در هزینه طراحی سایت

تا چندی پیش بیشتر شرکت ها برای طراحی سایت خود برای هر وسیله(سخت افزار) باید هزینه جدایی را پرداخت می کردند که امروزه بیشتر شرکت ها با یک بار هزینه در طراحی سایت یک وب سایت برای تمامی مرورگر ها و وسایل ها را در دارند.

افزایش بازدید سایت

امروزه با افزایش استفاده از گوشی های هوشمند ریسپانسیو بودن وب سایت بر بازدید سایت تاثیر بسیار زیادی دارد.

 

تماس با ما

تلفن تماس : 09351027371
 
ایمیل : info@mazidesign.ir
 
تلگرام : @mazidesign